PRELEGENCI
ŻYWIENIE DOJELITOWE POZAJELITOWE
dla
DIETETYKÓW

dr hab. n. med. Michał Ławiński
Specjalista chirurgii ogólnej, w trakcie specjalizacji z gastroenterologii, nauczyciel akademicki WUM.
Zainteresowania naukowe i zawodowe ściśle związane z żywieniem klinicznym oraz wsparciem metabolicznym pozajelitowym i dojelitowym chorych chirurgicznych i gastroenterologicznych. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobył w gdańskim ośrodku akademickim a następnie warszawskim, pracując przez 12 lat w najstarszym i największym polskim ośrodku żywienia klinicznego.
Autor licznych publikacji zagranicznych i krajowych poświęconych tematyce szeroko pojętego żywienia prowadzonego w warunkach szpitalnych i domowych. Propagator rozwoju działalności naukowej środowiska studenckiego i akademickiego. Wykładowca studiów podyplomowych Żywienie Kliniczne oraz na licznych specjalistycznych konferencjach i warsztatach z zakresu żywienia klinicznego.
Członkostwo w POLSPEN, ESPEN, PTŻK, PTG
mgr Jeremi Szypnicki
Absolwent WUM na kierunkach: Dietetyka i Zdrowie Publiczne.
Specjalista z zakresu nadzoru i planowania dietetycznego nad pacjentami żywionymi dojelitowo oraz pozajelitowo. Wieloletni Członek Zespołu Żywieniowego (Nutrition Support Team) w najstarszej i największej Klinice zajmującej się leczeniem żywieniowym. Prowadził edukację pacjentów, opiekunów i ich rodziny z opieki oraz obsługi dostępów żywieniowych. Prowadził szkolenia specjalistyczne dla personelu medycznego w ramach kursów dla Zespołów Żywieniowych.
Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu konsultacji dietetycznych, współpracując z przychodniami specjalistycznymi oraz oddziałami szpitalnymi. Uczestniczył w I i II edycji Programu Profilaktyki i Leczenia Cukrzycy jako główny dietetyk, w ramach którego udzielał porad w przychodni diabetologicznej oraz prowadził warsztaty i porady żywieniowe w ośrodkach kultury i sportu oraz wykłady na Uniwersytecie III wieku.
Dietetykę traktuje jako naukę ścisłą, opartą na medycynie, która jednak musi bezwzględnie być dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Propagator żywienia klinicznego (EN PN) wśród Dietetyków, jako bezpiecznej lecz wymagającej ścisłego nadzoru formy dietoterapii z zastosowaniem specjalistycznych preparatów oraz umiejętności z zakresu pielęgnacji w warunkach wysoce aseptycznych.
Organizator kursu EN PN dla Dietetyków.
